renkli tahta ile konular.png

Müfredata uygun şekilde hazırlanmış, içeriğindeki animasyonlar sayesinde görsel ve işitsel zekayı aktif hale getiren konu anlatım sunuları,öğrencilerinizin konuyu anlamasını ve mantığını kavramasını kolaylaştıracaktır.

konu anlatım sunuları.png
uyarı.png

1 ve 2. sınıfta yapılacak olan dikte çalışmalarına destek olmak üzere,

az sonra izleyeceğiniz sunular hazırlanmıştır. Sizlere video formatında

sunduğumuz bu çalışmalar, orijinalinde sunu şeklinde olup, tıklamalar

ile ilerlemektedir. İlk tıklamada hecenin seslendirmesi yapılır ve ardından ikinci tıklama ile hece ekrana yansır. Bunlarla birlikte, dikte yaparken imla kuralları ve noktalama işaretleri de öğrencilere hatırlatılmış olur.Cümle tamamlandığında farklı bir renk alarak okunur.

Yaptığımız araştırmalar sırasında öğrencilerin dikte çalışmalarından

büyük keyif aldıkları gözlemlenmiştir.

Konu anlatımının ardından öğrencilere ard arda iletilebilecek sorular ile konuların kavranmasına yardımcı olacak  "Soru-Cevap"etkinlikleri bulunmaktadır.Bu aşamada öğretmenimiz, elindeki projeksiyon kumandası ile sunuları ilerletecek, öğrencilerimiz ise ardı ardına gelen soruları cevaplamanın heyecanı içerisinde olacaktır.

soru cevap etkinlikleri.png
uyarı.png
haydi tahtaya etkinlikleri.png

Konu anlatımının ve "Soru-Cevap" etkinliklerinin ardından zorluk seviyesi kademeli olarak artan,dört öğrencinizi aynı anda tahtaya kaldırıp soru çözdürebileceğiniz, "Haydi Tahtaya!" etkinlikleri  bulunmaktadır. Öğrencilerin heyecanla beklediği ve en çok keyif aldığı aşamalardan biri olan "Haydi Tahtaya!" etkinlikleri ile bir ders süresi içerisinde maksimum sayıda öğrenci tahtada soruları çözebilme ve ardından sorunun çözümünü izleyerek kendi cevabını teyit edebilme imkanı elde edecektir.

uyarı.png